1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Дослідження показало, як антибіотики впливають на дитяче здоров'я
3 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Дослідження показало, як антибіотики впливають на дитяче здоров'я

Новини 16 листопада 2020 о 15:35
Джерело Medical Xpress
0
1226

antibiotic.jpg (78 KB)

Дослідники клініки Майо в США виявили, що антибіотики, які призначають дітям молодше 2 років, пов'язані з низкою поточних захворювань або станів, від алергії до ожиріння.

У своїй роботі медики використовували дані історії хвороби, отримані в рамках проекту "Епідеміологія Рочестера". Тоді були зібрані дані більше 14 500 дітей.

Близько 70% дітей пройшли принаймні один курс лікування антибіотиками від хвороб до 2 років. Діти, які одержували кілька курсів лікування антибіотиками, з більшою ймовірністю захворіють декількома захворюваннями або станами в більш пізньому дитинстві.

Типи і частота захворювання варіювалися в залежності від віку, типу ліки, дози і кількості доз. Також були деякі відмінності між хлопчиками і дівчатками. Стани, пов'язані з раннім застосуванням антибіотиків, включали астму, алергічний риніт, проблеми з вагою і ожиріння, харчову алергію, синдром дефіциту уваги і гіперактивності, а також атопічний дерматит.

Автори припускають, що, хоча антибіотики можуть лише тимчасово впливати на мікробіом, накопичення мікробів в організмі, це може мати довгострокові наслідки для здоров'я.

"Ми хочемо підкреслити, що це дослідження демонструє зв'язок, а не причинно-наслідковий зв'язок цих станів. Ці результати дають можливість націлити майбутні дослідження для визначення більш надійних і безпечних підходів до вибору часу, дозуванні і типам антибіотиків для дітей цієї вікової групи”, — говорить Натан ЛеБрассер, доктор філософії, дослідник Центру з проблем старіння імені Роберта і Арлін когода в клініці Майо.

Дослідники також говорять, що кінцева мета - надати лікарям практичні рекомендації по найбільш безпечного способу використання антибіотиків в ранньому віці.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні