1. ensuria.com
  2. Здоровий раціон
  3. Вечеря: чому не пізніше 20:30
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Вечеря: чому не пізніше 20:30

Марія Воропаєва
Здоровий раціон 13 листопада 2020 о 16:03
0
1343

alessandro-alimonti-BUWDgfMsxUk-unsplash.jpg (3.54 MB)

Вечеря о 18:00 рекомендується тільки тим людям, які лягають спати з 21.00 до 22.00. Рекомендований час для вечері для більшості людей - за 4 години до сну, але при будь-якому режимі не пізніше 20:00 - 20.30.

Чому так

В цей час починається вироблення гормонів, які відповідають за відновлення і відпочинок організму.

Наприклад, секреція мелатоніну вже з 19: 30-20: 00 (допустима похибка в півгодини), організм готується до відпочинку, а не до їжі. Енергія акумулюється і направляється на поліпшення процесу засвоєння їжі/поживних речовин, отриманих за день, а не на надходження нової їжі.

Дуже важливо з'їдати білкові страви до цього часу, так як за біоритмами після 20:00 знижується вироблення ферментів, і білки практично не перетравлюються до ранку.

Якщо поспостерігати, то після стейка о 22:00, вранці турбує сонливість і стан таке, як після пари келихів вина.

Це відбувається через те, що за ніч неперетравлений повністю тваринний білок сприяв виділенню сірководню і закісляется організм.

Найяскравіший такий ефект ви отримаєте від червоного м'яса, а й інші види тваринного білка (за винятком яєць) краще з'їдати до 20:30.

Для засвоєння тваринного білка організму потрібно не менше 6 ферментів. Складна робота, щоб розбити складні ланцюжки амінокислот (саме тому так важливо не змішувати різні види білка між собою). Створюється величезне навантаження на травну систему, в тому числі підшлункову залозу.

Що робити, якщо не встигаєте повечеряти до 20:30

Дієтологи рекомендують їсти білок, який швидко засвоїться (яйця) і клітковину (будь-які овочі). Також підійдуть легкі крем-супи.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні