1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Невже хороші новини: вчені розповіли, до чого призведе нова мутація коронавіруса
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Невже хороші новини: вчені розповіли, до чого призведе нова мутація коронавіруса

Новини 13 листопада 2020 о 12:08
Джерело HB
0
1339

fusion-medical-animation-EAgGqOiDDMg-unsplash.jpg (717 KB)

Нове дослідження підтверджує, що вірус SARS-CoV-2 мутував, що дозволило йому швидко поширитися по світу, але мутація може зробити вірус сприйнятливим до вакцини.

Медики з США прийшли до таких висновків після вивчення штаму коронавіруса D614G, який з'явився в Європі і вже став найпоширенішим в світі.

Дослідження, проведені в Університеті Північної Кароліни (UNC) в Чапел-Хілл і Університеті Вісконсін-Медісон, показують, що штам D614G розмножується швидше і передається легше, ніж вірус китайського походження, який поширився на початку пандемії.

З'ясувалося, що, хоча штам D614G поширюється швидше, в дослідженнях на тваринах він не був пов'язаний з більш важким захворюванням, і цей штам трохи більше чутливий до нейтралізації препаратами антитіл.

"Вірус D614G перевершує і переростає спадковий штам приблизно в 10 разів і надзвичайно ефективно відтворюється в первинних носових епітеліальних клітинах, які є потенційно важливим місцем передачі від людини до людини", - сказав Ральф Барік, професор мікробіології і імунології Медичної школи UNC.

Барік вивчає коронавіруси більше трьох десятиліть і зіграв важливу роль в розробці ремдесівіра, першого схваленого FDA препарату для лікування COVID-19.

"Ми побачили, що мутантний вірус краще передається повітряно-крапельним шляхом, ніж вихідний вірус, що може пояснити, чому цей вірус переважав у людей", - сказав Есіхіро Каваока, вірусолог з Університету Вісконсін-Медісон.

"SARS-CoV-2 - абсолютно новий патоген для нас, його еволюцію в людських популяціях важко передбачити. Постійно з'являються нові варіанти, такі як недавно виявлений у норок в Данії варіант SARS-CoV-2 кластера 5: він також кодує D614G", - пишуть автори.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні