1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Медики визначили небезпечну відстань для передачі коронавіруса
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Медики визначили небезпечну відстань для передачі коронавіруса

Новини 09 листопада 2020 о 13:12
0
1212

f5fb26eb65a65dda659b457ee87e-1509031.jpg (71 KB)

Вчені зі Сінгапуру зробили відкриття, відстежуючи траєкторію польоту частинок коронавіруса.

Дослідження показало, що на відстані близько 1 метра людина, що стоїть перед пристроєм, який симулює кашель, дійсно отримує прямий удар вірусу, отримуючи приблизно 65% всіх крапель, що утворюються при цьому кашлі. При цьому більшість крапель достатньо важкі і падають на підлогу або прилеглі поверхні.

Коли джерело кашлю знаходиться на відстані 2 метрів від людини, кашель і раніше "доставляє" в краплях досить вірусу, щоб потенційно заразити іншу людину. Але в обох випадках більшість крапель потрапило на нижню частину тіла іншої людини. Через це дослідники вважають, що люди, ймовірно, не вдихають ці більші краплі безпосередньо, але можуть збирати їх на своїй шкірі або одязі, а потім заразити себе, коли вони підбирають вірус руками і стосуються свого обличчя.

"Підліткам і дорослим невисокого зросту рекомендується підтримувати соціальну дистанцію понад два метри від більш високих людей. Цей результат підкреслює потенційний ризик для людей невисокого зросту, включаючи дітей, які перебувають на відстані менше одного метра від кашлю", — підкреслили автори роботи з Сінгапурського агентства науки, технологій та досліджень.

"Очевидно, що вірус не заразить ваш одяг. Вам доведеться вдихнути його, або вам доведеться, ви знаєте, потерти руками штани і зібрати достатньо вірусу, а потім торкнутися носа, очей або сунути палець в рот. Я не думаю, що люди часто так роблять", — говорить Лінсі Марр, доктор філософії, еколог в Технологічному інституті Вірджинії, яка вивчає передачу вірусу аерозолями.

Звичайно, говорить вона, чхання і кашель можуть бути небезпечними, але дві людини повинні бути дуже близько один до одного, майже віч-на-віч, щоб передати вірус таким чином.

Проте, вчені стверджують, що це дослідження ще раз доводить необхідність масочного режиму і дотримання соціальної дистанції.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні