1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Учені в США створили волокна, які змінюють колір при контакті з бактеріями
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Учені в США створили волокна, які змінюють колір при контакті з бактеріями

Новини 27 жовтня 2020 о 15:43
Джерело HB
0
159

smart fabric small.png (162 KB)

Крістіна Тан, доцент в Університеті Співдружності Вірджинії, тестує тканину, яка змінює свій колір залежно від температури і при зіткненні з бактеріями і вірусами.

Такий ефект досягається завдяки обертанню рідких кристалів в волокнах, відзначили дослідники.

Тан і її студенти вважають, що ці "розумні тканини", які зроблені з м’яких, легких і еластичних матеріалів можуть використовуватися в одязі, наприклад, для маскування, або для інших цілей, наприклад для виявлення присутності патогена, такого як вірус. Вони також використовувалися для створення датчиків.

Лабораторія Тан виробляє неткані нановолокна, схожі на волокна в багаторазових сумках для покупок. Вчені запевняють, що такі волокна можна легко виробляти в масовому порядку.

"Нам подобається думати про те, як ми можемо додати функціональності звичним матеріалам", — сказала Крістіна Тан.

У випадку з маскою N95, за її словами, власник буде знати, "коли потрібно її змінити, замість того, щоб просто гадати". З миючими серветками "ви можете продовжувати протирати, поки вони не перестануть міняти колір".

У своєму дослідженні, спрямованому на розуміння фундаментальних властивостей цих матеріалів, Тан перевіряє, як створювати термохромні волокна шляхом включення рідкокристалічних складів в нановолокна (створені електропрядінням).

Тан сказала, що одні дослідники в цій області зосереджуються на рідинах, а інші - на полімери. Її підхід, що знаходиться на перетині цих двох, застосовує до цих матеріалів методи, які традиційно відносяться до рідин.

Рідкі кристали, які знаходяться між рідкою і твердою фазами, володіють оптичною властивістю відбитого кольору — "той же принцип, який надає колір крилам метелика замість барвників, що поглинають колір", — сказала Тан.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні