1. ensuria.com
  2. Здоров'я
  3. Здоровий раціон
  4. Кальцій: про найголовніше
3 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Кальцій: про найголовніше

Те, що кальцій - життєво необхідний елемент, багато людей чули, і це дійсно так.

Calcium_Supplements_Should_You_Take_Them-732x549-Thumbnail (1).jpg (58 KB)

Але маркетологи теж внесли свій вклад в це розуміння. Вони спільними зусиллями поширювали інформацію про корисність кальцію у вигляді добавки: "Ламкі нігті? Кальцію вам не вистачає ". Таким чином від подібних рекламних фраз в головах споживачів сформувалася установка, що кальцій можна пропити про всяк випадок.

Потрібно розуміти, що бездумне вживання макроелементів може призвести до проблем.

Які передумови для прийому додаткового кальцію?

Повинні бути чіткі показання. Обгрунтування, чому ви не можете отримувати необхідний вам кальцій з їжі: убогий раціон, надмірне вживання кави, підвищені потреби організму.

Щоб засвоювався кальцій, який ви вживаєте, необхідний вітамін D3. При цьому приймати D3 потрібно не одночасно, а за 4 години до вживання кальцію. Однак мало, щоб кальцій тільки засвоївся в кишечнику - потрібно, щоб він потрапив у пункти призначення: кістки, зуби, нігті і т.д. І тут важливо, щоб вживаний вами кальцій був в органічній формі. Вільні іони металів не можуть бути засвоєні в кишечнику, так як їм потрібен органічний супровід через мембрани клітин. Тільки так вони можуть потрапити в кровотік.

Найпоширеніші форми добавок кальцію - карбонат і цитрат. Вони мають низьку біодоступність і мають такий побічний ефект, як вапнування. Утворюються камені в нирках, відкладення в суглобах і судинах. (В якості ілюстрації можна пригадати, як виглядає накип в чайнику).

Зараз існують хелатні форми кальцію і кальцій з водоростей. Від слова "хелат" (chela) - клешня, з'єднання схематично схоже на краба, де центральний іон металу утримують в лещатах два або більше атома амінокислоти.

Хелатную форму кальцію варто вибрати якщо прийом елемента все-таки показаний. Тоді ви отримаєте користь, а не шкоду.

Нутриціологи рекомендують такі добавки кальцію:

  • Chelated Calcium- Carlson;

  • Bone Restore with vitamin K2 - Life Extension;

  • Calcium 200 mg, bio-max series- KIRKMAN

Існує твердження, що кава вимиває кальцій з організму. Однак нарівні з цим говорять і про користь вина в малих дозах, але при аналізі корисних речовин їх виявляється мізерно мало. Так як же на практиці ситуація з кавою і кальцієм, чи можна вірити?

Розглянемо конкретні дані: 100 мг кофеїну вимивають 6 мг кальцію. В 1 чашці кави 80-130 мг кофеїну. Середнє значення приблизно 100. Таким чином, 1 чашка кави позбавляє нас 6 мг кальцію. При цьому та ж чашка містить в собі близько 2 мг кальцію. Як підсумок: кава позбавляє нас 4 мг елемента.

Наприклад, якщо випивати 3 чашки цього напою за день, то втрата кальцію становить 12 мг.

Притому, денна норма кальцію для дорослої людини - 1000-1200 мг.

Тому надмірне вживання кави шкодить організму, але до нестачі кальцію кава ніякого відношення не має. Рекомендована норма кави - не більше 2 (максимум 3 чашки) в день.

Люди, які хочуть відстежувати вміст кальцію, можуть здати аналіз вмісту волосся для визначення концентрації мінералів. Таким чином можна виявити дефіцит.

CALCIUM-AdobeStock_179577390-1024x684.jpg (140 KB)
Щоб підвищити вміст кальцію, крім хелатних добавок, можна урізноманітнити свій раціон і додати наступні продукти: петрушку, капусту, горіхи, селера, листовий салат, насіння кунжуту і морепродукти.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні