1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Діджиталізація страхування або як змінюється ринок страхування в Україні
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Діджиталізація страхування або як змінюється ринок страхування в Україні

Новини 22 жовтня 2020 о 12:20
Джерело HB
0
66

Діджиталізація - переміщення користувацького досвіду з оффлайн і це органічний процес розвитку суспільства, незважаючи на те, що він зараз проходить революційними темпами.

Як результат - активне зростання онлайн-продажів, трансформація взаємодії постачальників зі споживачами товарів і послуг, активне зростання популярності фінансових додатків, зокрема так званих "банків без відділень". Все це разом з діджіталізацією в державному секторі нашої країни сигналізує про зміни в повсякденній економіці.

didgital2.jpg (24 KB)

Проникнення смартфонів в маси - міцний фундамент для цифровізації

Згідно з дослідженням агентства Isobar Ukraine, смартфон - вже пристрій № 1 для українських інтернет-користувачів для онлайн-покупок, оплати комунальних платежів, перегляду контенту і навіть навчання. Торкнулася діджіталізація і страхових продуктів: страхові компанії все частіше пропонують купувати свої продукти онлайн.

В Європі сайти-агрегатори - один з основних джерел продажів цифрових фінансових продуктів. Згідно зі звітом консалтингової компанії McKinsey & Company, на розвинених ринках понад 40% всіх страхових премій формують фінансові маркетплейси, при цьому частка мобільного трафіку для лідерів ринку перевищує 50%. Користувачів приваблює можливість комфортно і в зручний час порівняти продукти різних компаній, проаналізувати плюси і мінуси, і зробити оптимальний вибір на одному майданчику, навіть почавши вибір зі смартфона, а завершивши покупку вже з ПК.

Маркетплейси - рушійна сила цифровізації в страхуванні

Оцінили співпрацю з маркетплейсами і самі страхові компанії: по суті не докладаючи зусиль для просування свого продукту, а лише сплачуючи маркетплейсу винагороду вже після угоди, можна отримувати постійний потік клієнтів. Страхові компанії можуть сконцентруватися на своєму ключовому діяльності - розробці та вдосконаленні страхових продуктів і оптимізації процесів врегулювання страхових випадків.

З маркетплейсами і партнерськими продажами через банківські додатки страховики економлять ресурси на закупівлю трафіку, інтеграції з аффіліатів, налаштування інструментів сучасного діджитал маркетингу. З урахуванням того, що залучати трафік на свій сайт дорого, та й потрібно це робити постійно, вартість залучення одного клієнта для страхової компанії стала б захмарною, що обов'язково відбилося б на ціні продукту для споживача.

 

Рівень комісії в ціні страхового захисту і тренд на зниження

Зараз в історично основних каналах продажів для страхових компаній рівень комісійної винагороди може досягати 40-45%. А щоб продукти були конкурентними, ціни на них повинні бути в рамках середнього цінового пропозиції, при цьому структури витрат у страхових компаній значно відрізняються в залежності, наприклад, від рівня обслуговування клієнтів і представленості в регіонах. Очевидно, що рівень комісійної винагороди буде знижуватися, а можливість порівняти ціни на поліси страхування є каталізатором цього процесу. У будь-якому випадку бути представленими в цифрових каналах - це мінімальна домашня робота для кожної страхової компанії, яка планує пережити еру зміни споживчих звичок.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні