1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Чому при коронавірусі пропадає нюх - пояснив доктор Комаровський
1 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Чому при коронавірусі пропадає нюх - пояснив доктор Комаровський

Новини 21 жовтня 2020 о 16:31
Джерело HB
0
67

5ea31f23ad1e8_1.jpeg (49 KB)

Відомий педіатр, автор кількох популярних книг для батьків і телеведучий Євген Комаровський відзначив, що зникнення нюху, а часто і смаку дуже характерно - причому за відсутності нежиті - саме для коронавіруса.

"При грипі теж часто пропадає нюх, але це трапляється з інших причин - ніс закладений, купа соплів, набряк слизової і набряк клітин, чутливих до запахів. А при коронавірусы нежиті на копійку, а нюху немає "- додав лікар.

Комаровський заявив, що в ході досліджень вчені з'ясували: вірус, умовно кажучи, вражає нейрони, тобто нервові клітини, які сприймають смак і запах. Але не самі нейрони, а особливі клітини, які підтримують їх існування.

"Запалюються ці помічники нейронів, а в них міститься величезна кількість ферменту, який відкриває дорогу вірусу", - розповів педіатр.

Але при цьому при COVID-19 незворотного ураження нейронів, чутливих до запахів і смаку, не відбувається.

"Рано чи пізно все відновиться. Найчастіше для відновлення функції нюху треба до трьох тижнів, іноді - до трьох місяців. І з максимально можливою вірогідністю все відновиться без наслідків", - підсумував Комаровський, - "На жаль, вплинути на цей процес людина не може. Так що ніякі примочки, таблетки, трави та інше нюх вам швидше не повернуть."

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні