1. ensuria.com
  2. Здоров'я
  3. Зайва вага як причина багатьох захворювань - до чого вона призводить
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Зайва вага як причина багатьох захворювань - до чого вона призводить

Марія Воропаєва
Здоров'я 20 жовтня 2020 о 16:46
0
572

Тема здорового раціону і фітнесу так чи інакше спрямована на корекцію фігури і рішення проблем зі здоров'ям способами, доступними кожній людині. У статтях часто згадується позбавлення від зайвої ваги, але чи так це важливо і чому цьому питанню приділено стільки уваги?

photo-1567996040549-f69bb58d5ca2 (1).jpg (59 KB)

Багато людей пов'язують свої хвороби з чим завгодно, тільки не з зайвою вагою. Те, що ми бачимо (зайві кг) - це лише "верхівка айсберга".

Головна небезпека в тому, що жир може відкладатися на внутрішніх органах.

Перший удар припадає на серцево-судинну систему: людина, що страждає ожирінням, абсолютно точно є потенційним пацієнтом кардіолога, це лише питання часу. Зайвий жир, що утворюється між листками перикарда в серце і між м'язовими волокнами, викликає їх дистрофію. Це перешкоджає нормальній роботі серця і викликає ішемічну хворобу (стенокардія, інфаркт міокарда).

Легені приречені працювати на знос: їх життєва ємність знижується через те, що жир, що відклався в черевній порожнині, підвищує внутрішньочеревний тиск і здавлює діафрагму. Звідси схильність до частих ГРЗ, бронхіту, пневмонії.

Страждає шлунково-кишковий тракт: через постійне здуття кишечника і м'язової слабкості черевного преса живіт починає підвисати, у деяких розвивається такий тип ожиріння, при якому живіт звисає у вигляді “фартуха” (це дуже небезпечно).

Порушується робота статевих залоз: більше половини жінок, які хворіють ожирінням, страждають безпліддям. У чоловіків спостерігається імпотенція навіть у молодому віці.

Часто також спостерігається цукровий діабет 2 типу, артрит, ожиріння печінки, викривлення хребта тощо.

Зайва вага обгрунтовано є реальною проблемою, так як це причина багатьох захворювань. Дана стаття не несе мети вас налякати, але це ще один вагомий аргумент на користь здорового способу життя і правильного харчування.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні