1. ensuria.com
  2. Здоровий раціон
  3. Як змінюється калорійність продуктів при термообробці
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Як змінюється калорійність продуктів при термообробці

0
78

З будь-якого правильного продукту людина може зробити щось шкідливе.

Наприклад, картопля - звичайний овоч, з низьким глікемічним індексом. Шкідливий він буде або корисний, залежить від способу приготування:

  • Смажимо в маслі: дуже шкідливо (масла виділяють токсини, картопля їх вбирає немов губка).
  • Зробимо пюре: дуже калорійне (подрібнення і додавання масла сприяє підвищенню глікемічного індексу, а це вже швидкий вуглевод).
  • Запечемо в шкірці: корисно (так як саме картопляна шкірка - джерело корисних речовин, таких як клітковина, калій, залізо, цинк). Навіть тих, що худнуть людям можна їсти раз на тиждень це блюдо.

photo-1587016170014-d19a7772fbc4 (1).jpg (45 KB)

Що відбувається з продуктами при різній термообробці?

1. Варка продуктів

Варка збільшує калорійність крохмалистих овочів (буряк, картопля, морква), в середньому, на 30%. При нагріванні крохмаль змінює свою модифікацію, даючи додаткові калорії. Глікемічний індекс цих продуктів підвищується. Краще їх дещо не доварювати і не доводити до стану «розваленого овоча». Наприклад, картоплю слід поєднувати з грубою клітковиною і білком, це допоможе трохи загальмувати стрибок інсуліну.

Під час варіння м'яса частина жиру переходить в бульйон і його енергетична цінність зменшується близько 10-20%. Якщо ви варите суп, то перший бульйон потрібно злити - це позбавить від непотрібних жирів.

2. Гасіння

Майже як варіння, якщо без масла, то калорійність збільшується на 30%. Але якщо готувати не дуже пісне м'ясо, частина жирів перейде в підливу. Так що калорійність не буде сильно відрізняється від енергетичної цінності сирого м'яса.

3. Приготування на пару

Калорійність продуктів в цьому випадку зменшується незначно - близько 3%, а ось їх корисні властивості (білки, мікроелементи, вітаміни і мінерали) зберігаються максимально.

4. Жарка продуктів

Зміна калорійності страви залежить від масла, на якому смажимо і його кількості.

Наприклад, смажимо м'ясо: до калорійності м'яса додається 20% від калорійності масла. Якщо врахувати, що в одній столовій ложці рослинного масла 13,5 г жирів, це 125,5 ккал.

Овочі і гриби можуть вбирати до 50% масла.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні