1. ensuria.com
  2. Фітнес
  3. Поширені помилки новачків в спортзалі
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Поширені помилки новачків в спортзалі

Марія Воропаєва
Фітнес 15 жовтня 2020 о 14:08
0
42

photo-1546483875-ad9014c88eba (1).jpg (41 KB)

У мережі можна знайти багато різних відео і статей з вправами на кожен м'яз. І часто, ознайомившись з теорією, люди відразу вдаються до практики. Але в цьому випадку вони неминуче роблять помилки, від яких мороз по шкірі у професійних тренерів.

Деякі з помилок новачків в тренажерному залі зустрічаються найчастіше, тому розглянемо поради, як їх уникнути, від експертів з фітнесу.

1. Дотримуйтесь свого індивідуального плана.

Починаючи воркаут без складеного плану на цей конкретний день, ви можете втратити багато часу. Якщо не призначати певний час для тренування, то є великий ризик її пропустити. Тому внесіть його в ваш планер, як якщо б це був прийом у лікаря. Також обов'язково потрібно скласти програму, яка буде відповідати вашим цілям у фітнесі, щоб отримувати тільки потрібні результати і з часом відстежувати зміни.

2. Не рівняйтесь на інших і не питайте порад у любителів.

Багатьом людям хочеться сліпо слідувати чужому прикладу. Якщо вони захоплюються фізичною формою фітнес-блогера або друга/подруги, то велика спокуса просто виконувати те ж саме, що вони. Однак кожен організм індивідуальний, і те, що дає прекрасні результати комусь, може виявитися абсолютно марним або навіть шкідливим для вас.

3. Не відволікайтеся на телефон або залиште його в роздягальні.

Це відволікаючий фактор, який сильно впливає на вашу зосередженість, а значить, і на ефективність тренування. Якщо ви все ж повинні по роботі тримати телефон поруч, то встановіть собі обмеження, як часто ви будете перевіряти повідомлення, а зйомку фото і відео, при бажанні, краще залишити на кінець воркаута.

4. Не обмежуйтеся тільки тими вправами, які у вас добре виходять.

Більшість людей обирають вправи, які їм подобаються, і які їм комфортно виконувати, замість тих, які опрацьовували б їх слабкі місця. В такому випадку м'язовий корсет буде прокачуватися нерівномірно.

5. Не нехтуйте розігрівом.

Професійні тренери одноголосно скажуть, що перед початком тренування необхідний якісний розігрів. Він готує м'язи, серце і легені до фізичної активності, а також знижує ймовірність травм. При розігріві підвищується температура ваших м'язів і всього тіла, що підсилює кровообіг. Це покращує циркуляцію крові і еластичність м'язів, що здатне збільшувати амплітуду рухів. Всі ці фактори здатні підвищувати швидкість, силу і витривалість

6. Не робіть статичну розтяжку перед тренуванням.

Розігрівати тіло перед воркаутом потрібно динамічною розтяжкою, наприклад, вправою на випад вперед з поворотом корпусу. А виконання статичної розтяжки слід залишати на кінець тренування: вона уповільнює серцевий ритм, знижує ризик травм і допомагає зменшити крепатуру.

7.Не забувайте пити воду.

Зневоднення може значно знижувати результативність вашої роботи.

Детальніше про те, як правильно пити воду під час тренування можна прочитати в цій статті.

8. Не ігноруйте м'язи, які вам "не потрібні".

Зі спостережень тренерів цим нерідко "грішать" спортсмени-любителі: бігуни фокусуються виключно на ногах, альпіністи - на руках і спині і т.п. Тоді як якісний фітнес-план повинен охоплювати всі групи м'язів і виправляти дисбаланс.

9. Не тренуйтеся в розслабленому стані.

Вихід із зони комфорту - це і про спорт теж. Якщо регулярно повторювати одне і те ж, ваше тіло з часом адаптується, тому прогрес може зупинитися. Тренери радять кожні два тижні або місяць трохи підвищувати навантаження, щоб тіло не нудьгувало. Потрібно вносити зміни в свої тренування, чергувати вправи на одну і ту ж групу м'язів, збільшувати вагу гантелей, змінювати нахил на біговій доріжці і т.п. Якою б не була ваша фітнес-мета, ви повинні весь час докладати зусилля і змушувати себе працювати трохи більше.

10. При цьому не виснажуйте себе тренуваннями, як ніби змагаєтеся за "золото".

Більше - далеко не завжди краще. Деяким людям не вдається досягти успіхів саме через травми. Тому потрібно пам'ятати, що відпочинок і відновлення - дуже важливі компоненти здорового фітнесу.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні