1. ensuria.com
  2. Здоровий раціон
  3. Кисломолочні продукти на ніч - за або проти
3 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Кисломолочні продукти на ніч - за або проти

0
155

Продукти, такі як кефір, ряжанка, молоко і т.п., з'їдені на ніч гальмують процес схуднення. Тому при бажанні їх потрібно вживати до вечері (приблизно до 17-18 годин).

 

Якщо ви активно займаєтеся спортом і ставите перед собою мету схуднути або пропрацювати рельєф тіла, то дієтологи рекомендують виключити на ніч протеїн на казеїні (повільний протеїн).

 

Вечерю настійно не рекомендується замінювати молочними продуктами. Кращий вечірній прийом їжі при схудненні: білок + клітковина (м'ясо з овочами).

 photo-1588710929895-6ee7a0a4d155 (1).jpg (21 KB)

Багато людей знаходяться в подиві, що взагалі може бути поганого в склянці кефіру перед сном. Але вся справа у глікемічному індексі (ГІ). Це показник впливу вуглеводів у продуктах харчування на зміну рівня глюкози в крові. Говорячи простіше, індекс показує, наскільки піднявся цукор в крові у відповідь на будь-яку їжу, яку ми з'їдаємо.

 

Якщо людина худне, дієтологи рекомендують вживати їжу з низьким і середнім ГІ. У вільному доступі в інтернеті є безліч таблиць з показниками різних продуктів - молочні знаходяться якраз в районі низького і середнього глікемічного індексу. Однак крім нього існує ще і інсуліновий індекс (ІІ). Це показник кількості інсуліну, який викидається в кров у відповідь на вживання продуктів.

 

Як це працює: ми з'їдаємо продукт, підвищується рівень цукру. Наскільки високо він підніметься можна визначити за допомогою таблиць глікемічного індексу. Наприклад, високий рівень ГІ у фастфуду, цукру, меду (ГІ 90), борошняних виробів (білого хліба), картоплі і т.д.

А інсулін виділяється, щоб знизити рівень цукру в крові і виконати для цукру транспортну функцію, доставивши його в клітину в якості енергії.

 

Важливо розуміти що будь-які продукти мають і ГІ, і ІІ. Часто ці індекси різні.

Ми можемо з'їсти продукт, який не провокує високий викид цукру в кров, але буде сприяти більшому виробленню інсуліну. Так ось, будь-які кисломолочні продукти мають низький і середній глікемічний індекс, але при цьому дуже високий індекс інсуліну.

 

У чому ж проблема молочних продуктів на ніч?

До цього моменту ми розібралися, що при вживанні молочних продуктів не підвищується рівень цукру, але відбувається потужний викид інсуліну. Чим частіше і більше виділяється інсулін, тим більше гальмується процес спалювання жирів. Інсулін в надлишку дає сигнал жирним кислотам утворювати тригліцерид і він вже не зможе покинути клітину. Виходу жирних кислот з жирової клітини не відбувається. Таким чином жироспалювання зупиняється.

 

Інсулін виконує ряд важливих функцій, і вдень кисломолочні продукти добре вписуються в раціон правильного харчування. Але ввечері не рекомендується вживати продукти з високим інсуліновим індексом, тому що існує соматотропний гормон (гормон росту). Він синтезується і виділяється з 23:00, і одна з його функцій - процес спалювання жирів. Це наш природний жироспалювач, і найбільша його концентрація в організмі з 23:00 до 01:00. Якщо сплеск інсуліну відбувається саме в цей час, то процес спалювання жирів блокується інсуліном. Соматотропний гормон за годину може спалювати 100 гр. жирової клітковини, тому сумно втратити такий момент, коли для схуднення не доводиться напружуватися.

 

Організм починає сам спалювати надлишок жиру, але ми можемо йому заважати продуктами з високим інсуліновим індексом, просто поївши на ніч. Наприклад, з'ївши м’який сир, глікемічний індекс якого 30, а інсуліновий індекс - приблизно 120. Важливо розуміти, що якщо ми їмо продукти з високим інсуліновим показником на ніч, то сам інсулін буде продовжувати виділятися протягом трьох годин.

 

Кисломолочні продукти на вечерю дозволено їсти тільки при наборі маси, але при схудненні ввечері від них краще відмовитися.

 

Підсумуємо:

  • Необхідно враховувати не тільки глікемічний індекс продуктів, але звертати увагу і на індекс інсуліну.
  • Не варто вживати продукти з високим інсуліновим індексом перед сном.
  • Так як вся молочна продукція має високий інсуліновий індекс, вживаючи її на ніч, ми гальмуємо природне жироспалювання.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні