1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Вчені назвали термін імунітету до коронавіруса
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Вчені назвали термін імунітету до коронавіруса

Новини 09 жовтня 2020 о 18:07
Джерело УНІАН
0
118

Вчені з США та Канади досліджували, як довго тримається імунітет у тих, хто переніс коронавірусну інфекцію. З'ясувалося, що антитіла до COVID-19 зберігаються в організмі не менше трьох місяців після того, як людина перехворіла явно вираженими симптомами.

Результати відповідних досліджень опубліковані в журналі Science Immunology.

59_main-v1602239595.jpeg (23 KB)

За їхніми даними, у відповідь на вірус COVID-19, імунна система людини виробляє білки, звані антитілами. Залежно від того, як довго залишаються в крові перехворів антитіла тривалої дії IgG, залежить його захист від повторного зараження.

У більшості пацієнтів, у яких симптоми зберігалися протягом як мінімум двох тижнів, рівень IgG і через чотири місяці був підвищеним. Це означає, що у них збереглися захисні антитіла. Тільки три людини повністю втратили за цей час антитіла IgG.

Вперше вчені виявили антитіла не тільки в крові, але і в слині. Це дуже цікавий висновок, вважають дослідники, так як дозволяє використовувати слину в якості альтернативної біорідини для тестування на антитіла. Особливо це актуально для виявлення первинно інфікованих - стандартний тест ПЛР - мазок з носа - ефективний тільки в перші кілька днів після зараження, а потім він втрачає чутливість. Для пацієнтів, у яких симптоми зберігаються не менше восьми днів, на думку авторів, його можна доповнити тестом на антитіла по слині.

Результати двох проведених незалежно один від одного досліджень збігаються і дозволяють говорити про те, що у людей, які перехворіли на коронавірусів з явними симптомами, імунітет зберігається як мінімум протягом трьох місяців.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні