1. ensuria.com
  2. Здоров'я
  3. Здоровий раціон
  4. На що повинні звернути увагу вегетаріанці або ті, хто планує приєднатися до їх числа
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

На що повинні звернути увагу вегетаріанці або ті, хто планує приєднатися до їх числа

З певних причин люди не вживають м'ясо, а деякі повністю відмовляються від всієї їжі тваринного походження (а тут і м’який, і твердий сир, яйця і тд). Вегетаріанство в останні роки все більше набирає популярність і ця дієта має ряд переваг. Головне - це велика кількість овочів та фруктів. Багато корисних речовини знаходяться саме в цих продуктах.

photo-1558937305-efe8474d0244 (1).jpg (28 KB)

Однак при такому способі життя, організм не отримує деякі амінокислоти, вітаміни і корисні речовини. Саме через неправильне складання особистого меню у вегетаріанців часто спостерігають недолік заліза і вітаміну В12.

Головною проблемою нерозумного вегетаріанства є те, що при такому стилі харчування дуже важко отримати необхідну кількість білка. (А якщо ви ще й спортсмен з метою набору маси, то ви вибрали найскладніший шлях).

Часто вегани вважають, що тваринний білок можна замінити на рослинний. І заковика тут в тому, що це можливо, але продукти з рослинним білком містять багато вуглеводів. І рослинний білок засвоюється гірше тваринного білка.

Далеко не вся рослинна їжа має повний набір життєво важливих амінокислот. Наприклад, в зернових міститься багато метіоніну і мало лезіна. А бобові багаті на лізин, але метіоніну в них мало. Тому прихильникам рослинної дієти потрібно комбінувати крупи і бобові в своєму раціоні. Тобто гречка протягом чотирьох днів - не варіант.Альтернативні джерела білка для вегетаріанців:

  • Американські крупи: наприклад, кіноа і амарант містять близько 8-10 грам білка на порцію, незамінні амінокислоти, корисні жири і клітковину.

  • Бобові

Всім відомо, що бобові (квасоля, сочевиця, нут, горох) - цінне джерело білка. Бобові багаті клітковиною і вітамінами групи В.

  • Соя

Соєві боби і різні продукти з них міцно увійшли не тільки в раціон веганів. Тофу, соєвий протеїновий білок, дуже популярний також в раціоні м'ясоїдів.

  • Амінокислоти в добавках

Завжди є варіант приймати незамінні амінокислоти в якості харчових добавок. Це допоможе заповнити недолік потрібних компонентів.

Якщо ви вирішите спробувати вегетаріанство, обов'язково спочатку вивчіть цю тему і проконсультуйтеся з нутриціологом. Необхідно впевнитися в тому, що ваш організм буде отримувати всі корисні речовини, яких потребує. Тому що якщо до такого серйозного кроку підійти необдумано, можна самостійно створити собі проблеми.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні