1. ensuria.com
  2. Здоров'я
  3. Фітнес
  4. Вода може бути небезпечна для здоров'я
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Вода може бути небезпечна для здоров'я

0
408

Обмовимося відразу, що небезпека полягає не в тому, що вода погано очищена, має низький pH або щось ще, а в кількості споживання питної води. Так як існує таке поняття як водна інтоксикація. Якщо протягом декількох годин випити потрійну добову норму води, це в середньому 7 л, то можна отримати отруєння організму водою.

Найнебезпечніше - набряк головного мозку.

Справа в тому, що коли в клітини потрапляє вода, вони розтягуються, і перебуваючи в тілі, м'які тканини можуть міняти свою форму. А ось клітини мозку не можуть так зробити, адже вони знаходиться в черепній коробці, а голова, як ви розумієте, змінювати форму ніяк не може. Звідси виникає набряк, що дуже швидко може призвести до поганих наслідків, і навіть до летального результату.

Так, воду обов'язково потрібно пити, але не всю в один присід. Це так не працює. Нирки дорослої людини можуть виводити зайву воду зі швидкістю 1-1,5 літри на годину, тому заливатися водою не рекомендується. Якщо ви не пили цілий день, ввечері згадали про свій водний баланс і захотіли випити 3 літри за раз, ваші нирки будуть не раді такому навантаженю.

У спекотний сезон ми зазвичай випиваємо мінімум 40 мл води на 1 кг нашої ваги. Однак що робити спортсменам, які втрачають рідину на півторагодинних і більш тренуваннях? При сильному потовиділенні тіло втрачає величезну кількість натрію, що може призвести до гіпонатріємії. У цьому випадку концентрація натрію в крові зменшується, виникають судоми, нудота, слабкість і починає погано працювати голова.

isotonic-energy-drink-bottle-with-blue-yellow-transparent-liquid-sport-beverage_118631-192.jpg (34 KB)

Якщо при активному потовиділенні на тренуванні пити звичайну воду, то ситуація буде погіршуватися. Це стосується виключно важких тривалих тренувань, йога або фітнес три рази на тиждень сюди не відносяться. Обов'язково потрібно пити воду з електролітами або просто ізотоніки. Ізотоніки відрізняються від води тим, що в них знаходяться вуглеводи, які допоможуть поліпшити працездатність м'язів, і є натрій, який сприяє кращому всмоктуванню рідини. Оптимальний склад ізотоніка: 8-16 г вуглеводів або 32-64 ккал на 200 мл.

Вода - це наше все, але навіть все хороше, якщо воно в надмірній кількості, буде грати проти нас. Нутриціологи рекомендують пити воду протягом дня рівномірно, а якщо ваші фізичні навантаження довше ніж 90 хвилин, то тоді приймати спортивні ізотоніки.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні