1. ensuria.com
  2. Здоров'я
  3. Фітнес
  4. Як правильно пити воду під час тренувань
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Як правильно пити воду під час тренувань

0
288

Ось вода, берете і п'єте - що в цьому особливого? На перший погляд так, але давайте спробуємо доповнити наші знання в цій темі.

photo-1523362628745-0c100150b504 (1).jpg (33 KB)

Функція води під час тренувань - терморегуляція. Вона охолоджує тіло і забезпечує комфортний стан. Суть в тому, що при фізичних навантаженнях м'язи працюють і виробляють тепло. Організм регулює свою температуру за допомогою потовиділення. Він охолоджує себе, вода йде, відповідно, зменшується обсяг крові, тобто, кров загусає (в крові -81% води). І це безпосередньо впливає на роботу серця.

Тепер найцікавіше:

Тримаємо в голові те, що ми здебільшого складаємося із води.

Якщо людина випила воду, це не означає, що її організм вже поповнив свій водний баланс. Все засвоюється тільки тоді, коли потрапляє в кров. Чиста вода засвоюється за 10 хвилин. На тренуванні, коли ви відчуваєте спрагу, ви зазвичай випиваєте склянку води, але продовжуєте займатися, а вода буде засвоєна тільки через 10 хвилин.

Але організм потребує води вже зараз.

Щоб підтримувати роботу серця (орган, який не відпочиває).

Щоб підтримувати м'язи (в них 75% води).

Це стосується тренувань, але ще організм повинен підтримувати мозок - 90% води, шкіру і печінку - близько 70%, і навіть наші кістки - це 20% води.

Можливо, тепер багато хто по-новому оцінить важливість води в нашому житті.

При нестачі води організм вирішить, які саме процеси йому важливіше підтримувати і почне направляти туди воду, яку буде тягнути з себе ж. При цьому найголовніша місія - це підтримати серце.

В першу чергу організм перестане охолоджувати себе, тому почне накопичувати тепло. Як результат, втрачається ефективність і інтенсивність тренінгу. Тільки уявіть, ви не поставили сьогодні особистий рекорд, тому що не стежили за водним балансом. Якось прикро через таку дрібницю, яку ми повністю контролюємо.

Більш того, якщо продовжувати працювати через силу, можна втратити свідомість.

photo-1579643231315-c827436682b8 (1).jpg (38 KB)

Як пити воду під час тренувань?

Рекомендується випити склянку води до тренування, щоб уникнути навіть натяку на стрес. Під час тренування пити воду кожні 10-15 хв. Пам'ятайте, якщо у вас спрага, це означає, що ви вже повинні були випити води. Спрага - вже сигнал, що води не вистачає.

Вода після тренувань

Скільки втратили води, стільки і випили її. Наприклад, встали на ваги і бачите -500 гр., отже потрібно 500 мл води.

Тому що за час тренування ви просто злили воду, щоб охолодити себе. Так що слід заповнити те, що витратили.

Організм, на відміну від вас, працює завжди, в тому числі і після тренування. Йому потрібна вода, щоб виводити продукти розпаду, наприклад молочну кислоту. Вода просто необхідна.

Бажаємо, щоб ваші тренування проходили максимально ефективно.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні