1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Швидко не завжди краще: збільшується число експрес-тестів на коронавірус
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Швидко не завжди краще: збільшується число експрес-тестів на коронавірус

Новини 21 вересня 2020 о 14:36
Джерело Healthline
0
81

Люди все частіше використовують експрес-тести на коронавірус для перевірки на вірус перед відвідуванням заходу.

file-20200505-83730-u5l03p (1).jpg (22 KB)

Почастішали випадки хибнопозитивних результатів тесту на антиген.

Десяткам людей, які пройшли експрес-тест на SARS-CoV-2, розроблений біотехнологічною компанією Quidel в клініці Манчестера, штат Вермонт, в липні, сказали, що у них є вірус. Наступні тести ПЦР, проведені Міністерством охорони здоров'я штату, показали, що тільки 4 з цих 65 були позитивними.

У зв'язку з тим, що люди в Сполучених Штатах повертаються на роботу і навчання - а також літають і їдять поза домом, - компанії, підприємства і університети звертаються до експрес-тестів як способу виявлення людей, у яких є вірус.

Але жоден тест не є повністю точним, що означає, що деякі випадки матимуть помилково негативні результати, а деяким людям будуть повідомляти, що у них є вірус, навіть якщо у них його немає (помилкові спрацьовування). Це може створити плутанину, особливо коли люди не знають, який тип тесту вони пройшли.

Є три типи тестів на коронавірус:

  • Генетичні тести шукають РНК вірусу в мазках з носа або горла або в зразках слини. Найпоширеніший тип - це тест полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
  • Тести на антигени шукають певні білки на поверхні вірусу.
  • Тести на антитіла - це аналізи крові, які шукають ознаки того, що людина заразилася вірусом і має імунну відповідь. Вони не використовуються для діагностики активної інфекції.

Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) вважають тести ПЦР «золотим стандартом» тестування SARS-CoV-2. Ці тести проводяться в лабораторіях лікарень, університетів і агентств громадської охорони здоров'я.

Тести на антигени можна провести швидше - всього за 15 хвилин - за допомогою слини або мазка з носа. Як і тести ПЦР, тести на антигени показують, чи є у людини активна інфекція.

Хоча тести на антигени виконуються швидше, а кількість запускаються тестів можна легко збільшити, вони мають високий рівень помилково негативні результати - до половини негативних результатів є неточними.

Департамент охорони здоров'я штату Вермонт вважає позитивний тест на антиген як позитивний випадок тільки в тому випадку, якщо він був підтверджений за допомогою ПЛР-тесту. В інших штатах діють аналогічні процедури.

Але тести ПЦР не завжди точні. Деякі дослідження показали, що до 29 відсотків цих тестів можуть давати помилково негативні результати.

Точність цих тестів - як ПЛР, так і антигену - широко варіюється в залежності від тесту і його виробника.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні