1. ensuria.com
  2. Здоров'я
  3. Фітнес
  4. Кардіо натщесерце: більше мінусів, ніж плюсів
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Кардіо натщесерце: більше мінусів, ніж плюсів

0
187

photo-1529662795444-4a44b7a29db1 (1).jpg (74 KB)

Як тільки у людини з'являється мета схуднути, одна із перших його ідей звучить так: «А чому б мені не почати бігати вранці?».

Особливо таке бажання загострюється десь в квітні, коли починається сприятлива погода і все навколо пробуджується. Цей час прекрасно підходить для нових починань.

А більш «просунуті» і досвідчені люди зможуть ще й аргументувати таку ідею: «Після сну ми бадьорі, але при цьому запаси енергії на нулі, і під час активного фізичного навантаження замість глюкози і глікогену (вуглеводів), організм стане використовувати в якості джерела енергії жир. »

Звучить переконливо, чи не так? Однак немає жодного науково доведеного переваги кардіо натщесерце в порівнянні з кардіо після прийому їжі.

Так, дійсно вважається, що тренування вранці натщесерце сприяють більш посиленому спалюванню жиру. Але це посилене спалювання в ранковий час на загальну втрату жиру за день ніяк не впливає.

Спалювання жиру безглуздо розглядати в короткостроковому періоді (у кілька годин), тому що його механізми більш інерційні. Іншими словами, абсолютно не має значення, була пробіжка вранці до їжі або після, адже більше жиру, ніж це можливо, ви все одно упродовж дня не спалите. Так як окрім вуглеводів і жиру прекрасним ресурсом для покриття енергодефіциту є білки - наші м'язи. Кардіо натщесерце сприятиме саме цьому. Адже для підтримки м'язової тканини потрібні калорії, а якщо їх немає, організм буде позбавлятися від тканини, яку він не в змозі утримувати.

Перш ніж спалювати жир, організм починає розкладати м'язи: все через кортизол (гормон стресу), пік вироблення якого і так припадає на ранок. Перше, що робить організм щоб усунути стрес - руйнує м'язовий протеїн, щоб вирівняти енергетичний дисбаланс. А виконання кардіо натщесерце підтримує високий рівень кортизолу ще більш тривалий час.

Тому кардіо саме на порожній шлунок сприяє спалюванню м'язової тканини. А м'язи нам потрібні, вони наш природній жироспалювач.Так як навіть у стані спокою вони витрачають калорії на свою підтримку. Наприклад, коли ви сидите, ваші м'язи «палять» калорії. Так що буде недобре працювати проти них.

Також кардіологи вважають, що біг натщесерце - погана ідея, тому що вранці наша кров має більшу в'язкість, а це прямий шлях до інфаркту в майбутньому. З цієї ж причини кардіо натщесерце провокує варикоз.

Так що думки різних фахівців сходяться на тому, що кардіо на голодний шлунок з ранку - це не найвдаліший спосіб корекції надмірної ваги.

Якщо ви все ж займаєтеся на голодний шлунок - робіть це не довше 30-45 хвилин, щоб уникнути занадто великого навантаження на організм. І в обов'язковому порядку снідайте відразу ж після тренування для того, щоб підтримувати свій обмін речовин і не посилювати процес м'язового розпаду, який і так переважає в організмі після сну.

Взагалі, дієтологи рекомендують приймати амінокислоти (BCAA) або з'їдати звичайне яйце перед таким ранковим тренуванням. Так наші м'язи будуть захищені від розпаду.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні