1. ensuria.com
  2. Новини
  3. Грип та COVID-19 одночасно: що нам потрібно знати
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Грип та COVID-19 одночасно: що нам потрібно знати

Новини 18 вересня 2020 о 18:58
Джерело Healthline
0
69

Експерти кажуть, що грип і COVID-19 викликаються різними вірусами, але обидва є респіраторними захворюваннями, які разом можуть викликати серйозні проблеми зі здоров'ям.

 photo-1516126491303-6f54240c8491 (1).jpg (26 KB)

Тепер криза охорони здоров'я може прийняти новий оборот. Наслідки пандемії COVID-19 можуть бути не гірше, ніж сезонний грип, а безпосередньо посилюватися ім.

Це тому, що, схоже, ви можете заразитися обома інфекціями одночасно, що може завдати шкоди вашій імунній системі і збільшити ризик більш серйозних захворювань.

Крім того, медичні установи можуть бути переповнені людьми з обома захворюваннями, що потенційно може завдати шкоди пропускної здатності лікарень.

Пурніма Мадхіванан, MBBS, MPH, PhD, епідеміолог інфекційних захворювань і доцент Коледжу громадської охорони здоров'я Mel & Enid Zuckerman при Університеті Арізони, сказала Healthline, що "ми вже ідентифікували пацієнтів з коінфекції обох вірусів".

"Ми не знаємо, як ці двоє взаємодіють один з одним, але, ймовірно, якщо ви отримаєте і те, і інше одночасно, буде складніше вижити з ними ... Смертність буде вище, ніж у будь-якого з них окремо", - доктор Майкл Ройз , Заслужений головний лікар клініки Клівленда в Огайо повідомив Healthline.

Мадхіванан сказала, що нам все ще потрібно більше доказів, перш ніж ми зможемо дізнатися про всі небезпеки одночасної наявності обох захворювань.

"Основна причина, через яку ми говоримо про грип та COVID-19 разом, - це сезонність грипу. Обидва захворювання є заразними респіраторними захворюваннями, але на цьому схожість в значній мірі закінчується", - сказала вона.

Мадхіванан зазначає, що, хоча обидва захворювання пов'язані з пневмонією, то, як вони пошкоджують легені, ймовірно, сильно відрізняється.

Грип може викликати накопичення рідини в певних клітинах легенів, в той час як COVID-19, як вважають, атакує легені, виробляючи великі тромби в кровоносних судинах легенів.

"Але недостатньо даних, щоб відповісти на питання, чи є ефекти обох захворювань кумулятивними, підвищується ризик смертності або як розвиток будь-якого захворювання може відрізнятися від того, коли людину вразила тільки одним", - сказала Мадхіванан.

"Я підозрюю, що до кінця цього сезону грипу у нас буде достатньо даних, щоб почати відповідати на ці питання", - зазначила вона.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні