1. ensuria.com
  2. Здоров'я
  3. Гормони і схуднення
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Гормони і схуднення

Марія Воропаєва
Здоров'я 18 вересня 2020 о 13:31
0
70

У попередній статті ми говорили про схильність до повноти, продовжимо розкривати тему про те, які ще існують чинники надмірної ваги. Деякі гормони впливають на апетит, відчуття насичення і накопичення жиру.

Грелін - гормон голоду, він виділяється в кров, щоб ми відчули, що пора поїсти.

Якщо греліну в організмі занадто багато, людина не відчуває моменту насичення, а в результаті переїдає. Люди, які страждають ожирінням, часто мають проблеми саме з цим гормоном.

Грелін виробляється в організмі понад норму внаслідок хронічного недосипання і надмірного вживання кави.

Ми можемо коригувати ситуацію, якщо будемо спати мінімум 7 годин на добу і добирати свою норму білка.

Лептин - "гормон насичення" (синтезується клітинами жирової тканини). Якщо в крові лептину мало, то ми переїдаємо.

Грелін і лептин працюють разом, спочатку виділяється грелін (з'являється почуття голоду), потім ми їмо, а після цього виділяється лептин (сигнал про насичення організму). Тому збій одного з цих гормонів провокують нас переїдати.

Ми можемо підвищувати рівень лептину за допомогою продуктів: люди, в раціоні яких присутня омега-3 (риба і морепродукти), рідко переїдають свою денну норму калорій.

Адипонектин - гормон, який дає команду нашому організму "спалювати жир".

Чим більше адипонектину в крові, тим швидше людина худне. Він виділяється в меншій кількості при зростанні маси тіла, через це людям з ожирінням так важко схуднути.

Адипонектин можна стимулювати правильним харчуванням: вводити в свій раціон капусту, шпинат, гарбузове насіння.

photo-1539798488725-7387f3229c49 (1).jpg (62 KB)

Кортизол - гормон хронічного стресу. Його завдання вивести нас з "затяжної депресії". Саме він підштовхує нас заїдати проблему шоколадкою, так як це найпростіший спосіб для організму отримати почуття тимчасової радості.

У стресових ситуаціях апетит пропадає, але через деякий час відчуття голоду виникає з подвоєною силою. Це така турбота кортизолу, який не хоче, щоб ми переживали. Він підсилює відчуття голоду і знижує м'язовий тонус. В результаті обмін речовин сповільнюється, а накопичення жиру стрімко прискорюється.

Що ми можемо зробити? Перш за все, корисно буде розвинути стресостійкість. Також потрібно збільшити фізичну активність. При тренуваннях збільшується кількість ендорфінів, а вони блокують дію кортизолу.

Естроген: будь-яке відхилення від норми цього гормону сприяє набору ваги. Притому, як надлишок, так і недолік.

Естроген відповідає не тільки за репродуктивну систему, а й за вагу. Якщо є проблеми з цим гормоном, то потрібно звернутися до ендокринолога, щоб підібрати коригувальну гормональну терапію.

Тестостерон: при нестачі цього гормону у жінок сповільнюється метаболізм і прискорюється накопичення жиру. У чоловіків низький рівень тестостерону проявляється у вигляді зниження фізичної сили, м'язової маси, згасання сексуального потягу, зниження розумової активності.

Він допомагає нарощувати м'язову масу, а чим більше м'язової тканини, тим більше організм витрачає калорій в режимі спокою.

Доведено, що зниження рівня тестостерону в два рази частіше зустрічається при ожирінні і діабеті.

Гормон росту (соматотропний гормон) - виділяється в більшій мірі в нічний час і діє як природний жиросжигатель.

У цього гормону багато функцій, але його робота яскраво проявляється в дитячому та підлітковому віці. Він стимулює поділ клітин, збільшує м'язову масу, зменшує жировий прошарок і сприяє утриманню кальцію.

Варто звернути увагу, що продукти з високим інсуліновим індексом можуть блокувати дію гормону росту у вечірній час.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні