1. ensuria.com
  2. Здоров'я
  3. Чи існує схильність до повноти
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Чи існує схильність до повноти

Здоров'я 17 вересня 2020 о 19:19
0
69

Одні люди виправдовують свою зайву вагу генетикою або гормональним збоєм, інші - засуджують тих за відсутність сили волі і дисципліни. Однак як усе насправді, схильність до повноти - це міф?

photo-1523901839036-a3030662f220 (1).jpg (29 KB)

Генетика

Вчені все-таки знайшли гени, які «асоційовані з ожирінням». Особливості роботи цих генів можуть стати однією з причин зайвої ваги.

Але можуть і не стати, дивлячись як вони себе проявляють. І що важливо, ці гени є далеко не у всіх людей. Щоб передатися людині, вони повинні бути у обох батьків, а це велика рідкість.

Таким чином, далеко не всі мають підставу звинувачувати генетику в своїй повноті. І перш, ніж говорити, що всі родичі повні, потрібно здати аналіз ДНК. Швидше за все, винні сімейні харчові звички і культура харчування, а не рідкісні гени.

Солодка залежність - сила, якій майже неможливо протистояти

Дивно, але це так: існує ген, що знижує чутливість, його носії слабше інших відчувають солодке, тому їдять його "відрами", щоб компенсувати нестачу. Таким людям однозначно загрожує зайва вага, тому що переїдання швидких вуглеводів веде до ожиріння, і всі ми це знаємо.

Але вихід є: потрібно контролювати порції (що і в якій кількості), також слід замінити рафіновані солодощі на цукор в його природному вигляді (фрукти, ягоди).

Метаболічна схильність

Деякі люди швидко повніють тому, що їх організм розщеплює вуглеводи занадто швидко, провокуючи стрибок глюкози в крові - це правда. При цьому надлишки глюкози відразу ж трансформуються в жирові запаси.

У раціоні має бути більше складних вуглеводів (крупи, макарони з твердих сортів, цільнозерновий хліб і т.д). За смаковими якостями складні вуглеводи не такі, як прості, але натомість на це вони більш здорові.

Норма становить 3г вуглеводів на 1 кг з урахуванням фізичної активності тричі на тиждень.

Тип статури

Тип статури дійсно зумовлює схильність до набору жиру. Але це не страшно.

Ендоморфам складніше всіх підтримувати стрункість. Вони, як правило, мають уповільнений обмін речовин і швидко засвоюють вуглеводну їжу. Але при дисципліні харчування є всі шанси виглядати прекрасно. До того ж, всі ми - змішані соматотипи. Просто процентне співвідношення типів у кожної людини різне.

Гормональний збій

В організмі існують декілька гормонів, які відповідають за правильну втрату ваги. Детальніше про це можна прочитати в наступній статті.

 

Схильність до повноти і справді існує, але це не вирок. У такому випадку для підтримки гарної фізичної форми потрібно строго контролювати кількість вуглеводів і жирів в раціоні, харчуватися повноцінно харчуватися і дотримуватися процентного співвідношення макронутриентов (білків, жирів і вуглеводів), а також відстежувати добовий калораж.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні