1. ensuria.com
  2. Фітнес
  3. Щоденна ходьба може стати спортом
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Щоденна ходьба може стати спортом

Марія Воропаєва
Фітнес 14 вересня 2020 о 10:15
0
106

Така кардіонагрузка як ходьба підходить абсолютно для всіх. Ні проблеми з суглобами, ні велика зайва вага не можуть перешкодити займатися цією активністю. Більш того, щоденну ходьбу можна перетворити на спорт, який буде ефективно допомагати в досягненні гарної фізичної форми та навіть розвивати витривалість.

photo-1487956382158-bb926046304a (1).jpg (71 KB)

Чому важливо якомога більше ходити?

Про норму кроків на день вперше заговорили не так давно - десь у кінці 2000-х. Тоді в США провели цікаве дослідження, яке показало, що американці ходять у багато разів менше, ніж люди в Європі, Австралії чи Японії. Звідси часті випадки ожиріння і проблеми з серцем і судинами. Саме тоді вивели середню кількість кроків, яке необхідно проходити на добу.

По суті ходьба це настільки природна активність, що ми про неї навіть не замислюємося. При цьому якщо порівнювати її з бігом, стрибками на скакалці, їздою на велосипеді або танцями, то ходьба дуже щадна для нас, оскільки не створює жорсткого компресійного навантаження на суглоби та хребет.

Тому саме ходьба потрібна тим, у кого є обмеження по заняттю спортом: літнім людям, людям, які проходять реабілітацію після травм, і тим, у кого є проблеми з судинами або інші серйозні хронічні захворювання.

В процесі ходьби тренується наша дихальна і кровоносна система, активно працює серцевий м'яз і зміцнюються судини. Кожна клітина організму насичується необхідним киснем, в тому числі і наш мозок. Також знижується артеріальний тиск, рівень цукру і рівень холестерину в крові. Дуже складно переоцінити користь від регулярної ходьби, адже вона робить нас здоровішими і піднімає настрій. Є кілька способів, щоб зробити ходьбу по-справжньому спортивною.

Користуватися спеціальними додатками і гаджетами

Самий простий - використовувати пульсометр. Так ви зможете відстежити зміну пульсу під час ходьби. Щоб вимірювати кількість пройдених кроків досить встановити додаток на телефон, а для підрахунку спалених калорій потрібен спеціальний фітнес-браслет або розумний годинник.

Вмикати музику

Не думайте про пройдені кроки, калорії і не відволікайтеся на телефон, а найкраще включіть у навушниках ритмічну музику. Можна скласти цілий плейлист музики для прогулянок.

Одягати спортивну форму

Це створить відповідний настрій, щоб відчувати себе як на повноцінному тренуванні або пробіжці. Для тривалих прогулянок краще вибрати легке зручне взуття.

Гуляйте після їжі

Після прийому їжі ходити потрібно в спокійному темпі, не перетворюючи це на тренування. Однак така активність навіть за півгодини сприяє прискоренню метаболізму.

Гуляйте кожен раз, як тільки випадає нагода

Особливо пощастило власникам собак, тому що у них є компанія для прогулянки та заодно додаткова мотивація вийти із дому. Якщо у вас є собака, намагайтеся гуляти з ним якомога частіше і довше. Можете також розглянути варіант ходити пішки на роботу, якщо це дозволяє маршрут. А на вихідних збільшуйте дистанції для щотижневих прогулянок і відвідуйте нові місця.

Пропонуємо вам подбати про своє здоров'я разом з Ensuria.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні