1. ensuria.com
  2. Новини
  3. У Британії розробили тест, який визначає Covid-19 за секунди
2 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

У Британії розробили тест, який визначає Covid-19 за секунди

Новини 02 листопада 2020 о 13:17
Джерело BBC
0
962

_115175581_4518974f-6e8c-4fb6-bd44-1e25c74d180d.jpg (59 KB)

Дихальний тест, розроблений в Британії, може визначити COVID-19 і відрізнити його від інших інфекцій дихальних шляхів майже миттєво.

Результати випробувань нового тесту, які проводили в Шотландії і в Німеччині, опублікували в авторитетному медичному журналі Lancet. Його розробник компанія Imspex Diagnostics повідомила, що прилад для тесту буде готовий через шість місяців, якщо буде фінансування.

"Перспективи, я думаю, дуже надихають, - сказав засновник і глава компанії Санті Домінгес. - Те, що він миттєвий, дозволить застосовувати його в різних ситуаціях, а не тільки в лікарнях".

"Його потенціал є в авіації, в транспорті, в роботі з мігрантами. Зразок дихання можна взяти швидко, це не інвазивно, не потрібна спеціально підготовлена ​​людина, і через кілька хвилин у вас вже є результат", - говорить він.

Прилад заснований на технології, яка спочатку застосовувалася при розробці тестів для діагностики раку легенів, а також для того, щоб швидко відрізнити бактеріальну інфекцію від вірусної. Однак після початку глобальної пандемії коронавіруса компанія вирішила сконцентрувати свої зусилля на діагностиці.

Прилад аналізує зразок дихання, вишукуючи в ньому нестійкі хімічні елементи, які дають ключ до розуміння типу респіраторного захворювання. Тест виявився здатним визначити COVID-19 в цих елементах. Пізніше наявність коронавіруса підтвердили іншими способами тестування.

Наприклад, тести розпізнали коронавірус від інших захворювань - астми або бактеріальної пневмонії.

В ході тестів, проведених в Единбурзі, вдалося також ідентифікувати хімічні елементи, що дозволяють з великою ймовірністю визначити тяжкість захворювання і небезпека смертельного результату.

"Якщо ці тести доведуть свою надійність, вони відкривають можливість швидкого діагностування COVID-19 в поліклініках або у відділеннях невідкладної допомоги, що значно полегшить роботу медперсоналу", - говорять вчені.


Особливо важливо швидко визначати COVID-19 в періоди епідемій грипу, у якого можуть бути схожі симптоми. Вчені надзвичайно натхненні новою розробкою, проте поки її тестування не було достатньо масштабним. Тестування провели приблизно на 100 пацієнтах.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

  • Поділитися у

Популярні