1. ensuria.com
 2. Тревелхак
 3. Оренда автомобіля в подорож: як уникнути шахрайства
3 хвилин -Аа+
Вийти з режиму читання Перейти в режим читання

Оренда автомобіля в подорож: як уникнути шахрайства

Марія Воропаєва
Тревелхак 01 жовтня 2020 о 17:11
0
225

Почнемо з того, де і як вигідніше орендувати автомобіль за кордоном.

Якщо ви хочете взяти автомобіль в прокат за мінімальною ціною, то вибирайте місцеву компанію, пошукавши по запиту, наприклад, “rent a car in Texas”. Великі міжнародні компанії-прокатники будуть стягувати додаткові гроші за кожний необережний рух. При цьому невелика прокатна контора може надати низькі ціни і недорогу страховку з відсутньою франшизою.

Arenda-avto-v-Meksike.jpg (19 KB)

Страховка повинна бути максимально розширеною, з поверненням грошей навіть за пошкодження лобового скла, коліс, дзеркал і днища. Ви можете взяти страховку у сторонніх страховиків, які працюють з орендними компаніями. Їх можна знайти за запитом "Collision Damage Waiver" (вона покриє збитки з вини водія) і/або Third Party Liability Insurance (вона покриє збитки перед третіми особами).

Коли ви берете в оренду автомобіль (байк), то всі наявні на ньому пошкодження краще не тільки задокументувати в договорі оренди, але й зафіксувати на відео.

Якщо співробітник компанії буде бачити, що ви знімаєте відео, він у тому числі потрапляє в кадр, і фіксуються всі пошкодження автомобіля (байка), то знижується ймовірність схитрувати або якимось ще чином розвести вас на гроші. У мандрівників бувають зіткнення з недобросовісними орендодавцями, які приймають транспорт, від'їжджають "перевірити" його на справність, а тим часом підлаштовують пошкодження авто (байка). В такому випадку, звичайно, будуть вимагати додаткові гроші на ремонт транспорту.

Тому щоб не повторювати негативний чужий досвід, здаючи автомобіль назад орендодавцю, бажано теж знімати на відео. Почніть відеозйомку в салоні, вийдіть з автомобіля і продовжуйте знімати, обійшовши його по колу. Бажано також коментувати англійською (іспанською) - в залежності від країни, в якій ви перебуваєте. Головне, щоб вас у разі чого зрозуміла місцева поліція.

Що робити, якщо раптом ви потрапили в ДТП: наприклад, ви злегка зачепили бік іншого автомобіля на парковці або зачепили ваше авто і ви поїхали з місця події.

 • Викличте поліцію. Страховка не працює без бланка, складеного поліцейськими.
 • Зателефонуйте в прокатну компанію і повідомте про те, що трапилося з машиною.
 • Сфотографуйте все, що має відношення до ДТП. А ще краще зніміть відео.
 • Записуйте на диктофон або відео всі переговори з прокатною конторою, страховою компанією або винуватцем ДТП.

 

Якщо у вас повне покриття від страхової компанії, то, швидше за все, вам буде потрібно просто повернути автомобіль і ключі - на цьому ваші зобов'язання закінчуються.

Якщо у вас страховка з франшизою, то з вашої картки в будь-якому випадку знімають цю франшизу, якщо ремонт автомобіля обійдеться дорожче суми застави.

Бувають випадки шахрайства від компаній, які надають авто в прокат:

1. Наприклад, компанія може попросити вас не викликати поліцію, аргументуючи це тим, що у вас і так повна страховка, вона все покриє, і ви можете не турбуватися. Не слухайте.

2. При поверненні автомобіля "виявляють" якісь пошкодження (яких раніше не було або вони були приховані), і компанія вам пропонує впритул проїхати повз дерева або огорожі і викликати поліцію. Можуть сказати, що повна страховка все покриє, але потрібно скласти протокол в поліції - не слухайте.

В результаті таких схем, через тиждень з вашої картки можуть списати суму грошей, мотивуючи це як раз тим, що ви були в ДТП і порушили договір оренди. Або ви не викликали поліцію, або ви навмисно обдурили правоохоронців і підлаштували ДТП.

В такому випадку можна звернутися до суду, написати на електронну адресу керівництву компанії-орендодавця і попросити допомогти мирно вирішити проблему і повернути гроші. Також є можливість зробити скасування платежу в банку ("chargeback"). Для цього потрібно подати заяву в банк про неправомірність зняття коштів з вашої картки. Ця процедура займе час, так як банк запустить службове розслідування. Якщо все сказане вами підтвердиться і друга сторона не призведе фактів і доказів по списанню грошей, то вам повернуть суму в повному обсязі.

Ми зібрали поради від досвідчених мандрівників, щоб зберегти ваші гроші і вберегти від шахрайства:

 • Всі розмови в процесі оформлення оренди автомобіля, які стосуються грошей, потрібно записувати. Потім можна пред'явити цю розмову, і навіть якщо запис не буде доказом в суді, то учасників спору він переконає у вашій правоті.
 • Потрібно заблокувати кредитну карту після «заморозки» депозиту. Звичайно, депозит в цьому випадку все одно зможуть зняти, але більше, ніж «заморожена» сума зняти вже не вийде. Як виявилося, орендна компанія легко може збільшити свої вимоги в декілька разів і зняти значно більшу суму. Це можна зробити блокуванням або установкою лімітів по карті.
 • Завжди звертатися в поліцію - в будь-якому випадку, навіть якщо вас усі навколо будуть переконувати в зворотному. Тільки так ви будете мати на руках неспростовні докази деталей події.
 • Уважно читайте все, що ви підписуєте. Попросіть перевести або переведіть самі, якщо не розумієте ту мову, на якому написаний документ.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

 • Поділитися у

Популярні